Tecno Spark 30 (256GB/8GB; 64MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14 |
| Deposit | 256GB- Ksh 4,300; 128GB – Ksh 3,800 |
| Installments | 256GB – Ksh 105 Daily; 128GB – Ksh 95 |
Specification: Tecno Spark 30 (256GB/8GB; 64MP Dual Camera; 5000mAh)
|
3 reviews for Tecno Spark 30 (256GB/8GB; 64MP Dual Camera; 5000mAh)
Show all
Most Helpful
Highest Rating
Lowest Rating



charles litunya –
4300
MUTHUI –
Very interesting.
Sylvia Vutagwa –
Good Afternoon.i kindly request for the above phone